Reklama

Ładowanie...

Niekończąca się lektura

23.04.2012
Czyta się kilka minut
Zaskakujące wydarzenia, nowe wydania i tłumaczenia, także te kontrowersyjne (np. hiphopowe): wbrew stereotypom o skostniałej religijności Polacy pokazują, że potrafią kreatywnie myśleć o Biblii i są otwarci na nowe pomysły.
P

Parafia w Muszynie zamierza zbudować wielki ogród, w którym mają być przedstawione miejsca znane z Biblii. Fundusze na projekt parafianie chcą pozyskać z Unii Europejskiej. W Poznaniu odbył się w marcu „maraton biblijny”. Chętnych do udziału nie brakowało, była to już ósma edycja przedsięwzięcia. Podobną imprezę powtórzono niedawno w Krakowie. Biblię czytano bez przerwy przez 24 godziny.

Inicjatyw jest coraz więcej. Pokazują one, że Polacy potrafią kreatywnie myśleć o Biblii i są otwarci na nowe pomysły.

– Liczby czytających już nie zwiększymy. Podzieliliśmy dla nich Biblię na 1,5 tys. fragmentów i dalsze dzielenie utrudniłoby odbiór treści. Ale systematycznie zwiększa się liczba tych, którzy przychodzą słuchać – mówi ks. Robert Korbik, organizator poznańskiego maratonu.

KSIĘGA NIEZBADANA

W Polsce, 38-milionowym kraju chrześcijańskim,...

10713

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]