Reklama

Ładowanie...

Anglikanie na progu schizmy

13.05.2023
Czyta się kilka minut
We wspólnocie anglikańskiej trwa spór o błogosławienie par homoseksualnych. Kościoły afrykańskie grożą rozłamem.
Obrady Global Anglican Future Conference w Kigali, kwiecień 2023 r. / ANGLICAN CHURCH IN NORTH AMERICA / MATERIAŁY PRASOWE
P

Publiczne oświadczenia arcybiskupa Canterbury i innych przywódców Kościoła Anglii popierające błogosławieństwa osób tej samej płci są zdradą ich święceń” – czytamy w oświadczeniu grupy konserwatywnych anglikańskich przywódców kościelnych, którzy spotkali się pod koniec kwietnia w Kigali, stolicy Rwandy.

To kolejna konferencja Global Anglican Future Conference (GAFCON), zrodzonej po części ze sprzeciwu wobec liberalnych zmian w niektórych Kościołach Wspólnoty Anglikańskiej. Pierwsza edycja konferencji odbyła się w 2008 r. Jednym z głównych tematów była wtedy reakcja na święcenia biskupie Gene’a Robinsona, otwartego homoseksualisty odmawiającego życia w celibacie. Duchowni obradujący w Kigali stwierdzili, że stracili zaufanie do arcybiskupa Canterbury, Justina Welby’ego.

Synod radości i smutku

To odpowiedź na decyzje Synodu Generalnego Kościoła Anglii, pierwszego...

9386

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]