Reklama

Ładowanie...

Nie tylko o historii

02.05.2004
Czyta się kilka minut
Liczymy, że Polska po wejściu do UE będzie odgrywać ważną rolę w kontaktach Europy z Bliskim Wschodem - powiedział ambasador Izraela David Peleg podczas wizyty w redakcji “TP". - Nasze kraje łączy nie tylko historia, ale także walka z terroryzmem.
D

David Peleg podkreślił, że Izrael liczy na aktywność Polski w zwalczaniu antysemityzmu, którego wzrost jest dostrzegalny w niektórych krajach Europy Zachodniej, a także na to, że dzięki Polsce stosunek rozszerzonej Unii do Izraela będzie cieplejszy. - Oczywiście - mówił ambasador - że z USA łączą nas lepsze i bardziej intymne relacje niż z Unią, ale nie jest to nasz wybór. Nie rozumiemy np. potępienia likwidacji przywódców Hamasu: Jassina i Rantisiego. Przecież Unia wpisała Hamas na listę ugrupowań terrorystycznych. Jeśli więc popiera działania USA w walce z al-Kaidą, powinna popierać też nas w walce z Hamasem.

Zapytany, czy taktyka zabijania liderów Hamasu nie jest i nie prowadzi do eskalacji walk, Peleg tłumaczył, że jest to polityka optymalna: - Żadna taktyka nie jest dobra w 100 proc., ale ta przynosi efekty. To nieprawda, że budowa muru odgradzającego...

3770

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]