Reklama

Sześćdziesiąt szabel

Sześćdziesiąt szabel

11.02.2013
Czyta się kilka minut
Plotki, że po głosowaniu nad związkami partnerskimi rzekomo się kajałem, a premier wdeptywał mnie w ziemię – są kłamliwe w obu częściach. Nie popełniłem błędu w tym, co zasadnicze: wszystkie projekty były niekonstytucyjne. Z Jarosławem Gowinem, ministrem sprawiedliwości, rozmawia Marek Zając
Fot. Adam Kozak
M

MAREK ZAJĄC: Jak się układa pożycie w związku partnerskim Jarosława Gowina z Donaldem Tuskiem?
JAROSŁAW GOWIN: Z nikim nie jestem w związku partnerskim.
Premier użył tego porównania, krytykując Pana za wystąpienie w Sejmie. Powiedział, że polityka jest jak związek partnerski. Wymaga lojalności.
Dla mnie partia jest czymś więcej niż związkiem partnerskim. To wspólnota celów i wartości. Ta wspólnota, którą współtworzymy w Platformie Obywatelskiej, ma się dobrze. Ale potrzebuje więcej dialogu. Niezamierzone przez nikogo przesilenie, do którego doszło przed głosowaniem nad związkami partnerskimi, będzie właśnie otwarciem dużo głębszego dialogu wewnątrz PO.
Przesilenie czy wyjście na jaw drastycznych różnic?
Nic nie musiało wychodzić na jaw, bo różnice były oczywiste od dawna. Uważam, i tu...

27660

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]