Ładowanie...
Gra w migrantów

W miniony piątek późnym wieczorem na warszawskim Okęciu wylądował samolot ze 157 uchodźcami z Syrii, o których przyjęcie apelowaliśmy na naszych łamach. Choć sprowadzono ich w trybie nadzwyczajnym – m.in. dzięki mobilizacji polskich służb konsularnych – w kraju będą oni podlegać tej samej procedurze, co inni uciekinierzy starający się o uregulowanie swojego statusu w Polsce. W dniach, w których będą Państwo czytać ten tekst, oni będą składać podania o status uchodźców.
Jaka przyszłość czeka ich u nas? Czy Polska ma im – oraz tysiącom obcokrajowców, którzy będą do nas przybywać w przyszłości – coś do zaoferowania? Czy wiąże z nimi strategie własnego rozwoju? Jeśli wierzyć ekspertom zajmującym się polityką migracyjną, żaden państwowy urzędnik nie potrafi na te pytania odpowiedzieć.
Pilnie potrzebni
Choć od lat było wiadomo, że będzie do nas...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
360 zł 160 zł taniej
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]