Reklama

Nie na temat

26.06.2007
Czyta się kilka minut
Wystarczy, by żona posła, osoba interesująca, ale całkiem prywatna, dała się namówić dziennikarzowi na ploteczki o parlamentarnych kolegach małżonka, by przynajmniej kilku kolejno polityków zostało na fonii i wizji skonfrontowanych z owymi wypowiedziami i wezwanych do odpowiedzi: i co pan na to? Wystarczy, że posłance koalicyjnej zdarzy się dziwna scysja z fotoreporterem, a jej relację na ten temat obejrzymy co najmniej kilka razy w ciągu następnej doby. Czasem wystarczy nawet, by senator zgolił wąsy... A już, jeśli najzagorzalsi antagoniści Lecha Wałęsy znów powtórzą swoje, od dwudziestu lat te same obelgi, będzie to zaraz cytowane i omawiane w każdym kolejnym programie pub­licystycznym, przy udziale nawet i kilkunastu osób publicznych.
Z

Zupełnie inaczej rzecz się ma z tematami zasługującymi rzeczywiście na niejeden znak zapytania i niejedną wymianę jak najpoważniejszych opinii, gdy są to równocześnie tak zwane tematy drażliwe. W dniu, kiedy w krótkim komunikacie podano do wiadomości, że sprawa tzw. taśm prawdy Renaty Beger została przez prokuraturę umorzona, nie zauważyłam, by stało się to jakimkolwiek tematem do dyskusji między dziennikarzami i politykami. Podobnie nie wzbudziło jakby zainteresowania, że Sejm już przechodzi pierwsze czytanie za­ostrzonego kodeksu karnego wg projektu ministra sprawiedliwości. A przecież w obu przypadkach nie chodziłoby o żadne ploty, lecz o znaczenie i konsekwencje podejmowanych decyzji. Dlaczego wtedy czekać trzeba dopiero na opinie prasowe?

Ale szczególnie przykro odebrałam dzisiaj (15 czerwca) temat na pozór zupełnie prywatny: o pięcioraczkach z Brzeska w...

1997

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]