Reklama

Wiejska

Wiejska

16.12.2013
Czyta się kilka minut
Bywam tu od ponad 20 lat – z okazji Świąt postanowiłem zabrać także Was. Zapraszam na wycieczkę po najciekawszych, moim zdaniem, miejscach w parlamencie.
Fot. http://opis.sejm.gov.pl/wirtualny spacer x5 // mapa Google
S

Sejm to nie tylko sala obrad plenarnych (najczęściej oglądana w telewizji), ale także kilka połączonych ze sobą budynków, plątanina korytarzy i mnóstwo gabinetów. W wielu tych miejscach – z dala od kamer – „robi się” prawdziwą politykę i pisze współczesną historię Polski. To tam, na zapleczu, a nie w głównej sali, formowały się i upadały rządy, rozstrzygały losy koalicji, kwitły i umierały polityczne przyjaźnie, a czasem w oparach alkoholu łamały się obiecujące kariery.
ZBYSZEK JUŻ NIE PRACUJE
1. To, gdzie klub parlamentarny ma siedzibę, zależy od jego siły przetargowej. Ta zaś zależy od liczby posłów. Najbardziej prestiżowe miejsce Sejmu to tzw. korytarz marszałkowski, dziś „okupowany” przez Platformę Obywatelską oraz Prawo i Sprawiedliwość. Najlepszy gabinet ma tam szef klubu PO Rafał Grupiński. Odziedziczył go po Zbigniewie Chlebowskim...

17521

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]