Reklama

Nie ma sakramentu samotności

Nie ma sakramentu samotności

03.06.2008
Czyta się kilka minut
Kobieta jest nieszczęśliwa w małżeństwie, bo pragnie silniejszej więzi z mężczyzną, więzi, do jakiej większość mężczyzn nie jest zdolna. Mężczyzna jest nieszczęśliwy w małżeństwie, bo widzi, że kobieta nie jest z nim szczęśliwa.
/fot. KNA-Bild
O

Od 1992 r. co roku przynajmniej jedno z trzech zawartych w Europie małżeństw kończy się rozwodem. W miastach i na terenach przemysłowych liczba rozwodów i ślubów w ciągu roku jest prawie taka sama. W szybko zmieniającym się świecie Zachodu jedna z nielicznych stałych to liczba rozpadających się małżeństw. Nowożeńcy mają 50-60 proc. szans na przetrwanie w związku.

Bezlitosny czas

Jest i druga zła wiadomość. Z badań statystycznych nad małżeństwami wynika, że najrzetelniejszym wskaźnikiem niezadowolenia małżeńskiego par bogatych i biednych, szczęśliwych i nieszczęśliwych, jest po prostu ich trwanie. Im dłużej para żyje razem, tym mniejsze stwierdza zadowolenie. Liczby są porażające, sytuacja - nieciekawa. Trudno się więc dziwić, że z jednej strony Kościół przypomina swoim wiernym słowa Jezusa o nierozerwalności małżeństwa (zob....

10723

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]