Reklama

Nie lękajcie się!

Nie lękajcie się!

15.05.2012
Czyta się kilka minut
Atakują czerwonoarmiści. Niemcy się bronią. Słychać strzały, unoszą się kłęby dymu... Jesteśmy w Berlinie. W 2012 r.
"Klucz powrotu", wykonany z kluczy "zabranych przez Palestyńczyków którzy opuszczali swoje domostwa w 1948 i 1967 roku."
P

Przygotowujący tegoroczne Biennale Artur Żmijewski zaproponował imprezę, która wprost odnosi się do problemów dzisiejszych Niemiec, do tamtejszej sporów o tożsamość i współczesność. Ale też dotyka innych kwestii: dyktatur, krwawych konfliktów społecznych, wielkich demonstracji ostatnich lat, wreszcie poszukiwań nowego modelu społecznego i ekonomicznego. Znalazło się tu miejsce na problem pamięci o wypędzeniach, dokumentacje demonstracji na placu Tahrir i przypomnienie o wojnach narkotykowych w Meksyku. Oraz pytanie o miejsce sztuki i możliwości jej politycznego i społecznego zaangażowania.

MIEJSCE ZWANE BERLINEM

W styczniu br. Czech Martin Zet ogłosił zbiórkę publiczną książki „Deutsch¬land schafft sich ab” Thila Sarrazina, finansisty, polityka SPD i byłego członka zarządu Bundesbanku, która w Niemczech stała się bestsellerem (od 2010 r. sprzedała się...

13295

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]