Reklama

Ładowanie...

Nie lękajcie się!

15.05.2012
Czyta się kilka minut
Atakują czerwonoarmiści. Niemcy się bronią. Słychać strzały, unoszą się kłęby dymu... Jesteśmy w Berlinie. W 2012 r.
"Klucz powrotu", wykonany z kluczy "zabranych przez Palestyńczyków którzy opuszczali swoje domostwa w 1948 i 1967 roku."
P

Przygotowujący tegoroczne Biennale Artur Żmijewski zaproponował imprezę, która wprost odnosi się do problemów dzisiejszych Niemiec, do tamtejszej sporów o tożsamość i współczesność. Ale też dotyka innych kwestii: dyktatur, krwawych konfliktów społecznych, wielkich demonstracji ostatnich lat, wreszcie poszukiwań nowego modelu społecznego i ekonomicznego. Znalazło się tu miejsce na problem pamięci o wypędzeniach, dokumentacje demonstracji na placu Tahrir i przypomnienie o wojnach narkotykowych w Meksyku. Oraz pytanie o miejsce sztuki i możliwości jej politycznego i społecznego zaangażowania.

MIEJSCE ZWANE BERLINEM

W styczniu br. Czech Martin Zet ogłosił zbiórkę publiczną książki „Deutsch¬land schafft sich ab” Thila Sarrazina, finansisty, polityka SPD i byłego członka zarządu Bundesbanku, która w Niemczech stała się bestsellerem (od 2010 r. sprzedała się...

13295

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]