Reklama

Najlepsi synowie narodu

10.11.2014
Czyta się kilka minut
W

Wyglądało to trochę jak „House of Cards”: kilka dni po tym, jak tabloidy ujawniły taśmę z monitoringu przed warszawskim nocnym lokalem, na której widać, jak brutalnie policja potraktowała nietrzeźwego posła Przemysława Wiplera (co nie wystawia najlepszego świadectwa profesjonalizmowi służb podległych MSWiA), uwagę od tej sprawy odwrócił skandal z udziałem parlamentarzystów PiS. Najpierw dowiedzieliśmy się, że w samolocie do Madrytu awanturowały się żony posłów (tu również alkohol odegrał niejaką rolę). Potem, że Adam Hofman, Mariusz Antoni Kamiński i Adam Rogacki próbowali naciągnąć Kancelarię Sejmu: kupili bilety na tani samolot, później dostali zgodę na przejazd samochodem, a następnie pobrali na ten przejazd zaliczkę – o wiele wyższą, niż kosztowały bilety (na sali obrad Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy skądinąd się nie pojawili – podpisali jedynie listę obecności)....

1437

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]