Reklama

Na tak i na nie

Na tak i na nie

10.02.2006
Czyta się kilka minut
Pocieszająca była reakcja Czytelników na moją skargę w sprawie zniknięcia programu radiowej Dwójki z dodatku "Rzeczpospolitej (ubiegłotygodniowy felieton "Bezradni). Od razu zaczęły napływać informacje: że po pierwsze program w pełnej wersji dostępny jest na internetowej stronie Polskiego Radia (tu od razu następowała prośba, aby tę informację upowszechnić w "TP). Zaraz też dowiedziałam się, że "Gazeta Wyborcza ma w telewizyjnym dodatku całą stronę dla Dwójki (pt. "Strona do słuchania). I tuż potem Czytelnik z Krakowa przekazał nie tylko wyrazy solidarności, ale i wiadomość odebraną z redakcji "Rzeczpospolitej w odpowiedzi na swój do niej wysłany protest: "Serdecznie prosimy pozostać z nami. Program radiowy na wyraźne życzenie naszych Czytelników powróci od następnego wydania dodatku »Tele«. Pan Jacek Maj z Krakowa przypomina przy okazji: "Kilka lat temu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji chciała czasowo zawiesić i ograniczyć nadawanie Dwójki. (...) Liczne interwencje słuchaczy skutecznie to uniemożliwiły. Zatem działajmy i teraz.
C

Cieszę się i wszystkim dziękuję. I ufam, że gdy nowa KRRiT zacznie (czego wolno się obawiać) jakieś krzywdzące słuchaczy i widzów redukcje - reakcja będzie podobna. Nie pójdzie tak łatwo, jak w przypadku poważnej redakcji poważnej gazety, ale czy mamy inne wyjście wobec perspektyw, które już zaczynają się wyłaniać? Dzisiejsza (czyli z 3 lutego) decyzja Jacka Fedorowicza, wobec którego zaczęto stosować kapryśne dyktaty i który wobec tego przestaje widzieć dla siebie miejsce w telewizji publicznej, a także już wygłoszone na małym ekranie pierwsze pouczenia z ust dopiero co wybranego do KRRiT przemądrego redaktora Witolda Kołodziejskiego, są jednoznacznymi sygnałami ostrzegawczymi.

Tyle więc byłoby dziś "na tak". A "na nie"? To znowu sprawa niby bardzo drobna, ale chyba niepokojąco symptomatyczna. Mianowicie:

Podkreślam - jest uznaną zasadą, że...

2173

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]