Reklama

Na skróty (21-27 VIII)

Na skróty (21-27 VIII)

28.08.2006
Czyta się kilka minut
W wieku 84 lat w Warszawie zmarł krytyk i historyk sztuki Aleksander Wojciechowski, badacz plastyki współczesnej, przez ponad 40 lat pracownik Instytutu Sztuki PAN, w latach 80. członek Komitetu Kultury Niezależnej podziemnej "Solidarności".
9

9 września rozpoczyna się 41. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans, na którym wystąpią m.in.: kierowany przez Paula McCreesha zespół The Gabrieli Consort & Players, The Gabrieli Consort, The Hilliard Ensemble, The Estonian Philharmonic Chamber Choir pod dyrekcją Paula Hilliera oraz wybitni soliści Emma Kirkby, Sandrine Piau, Mark Padmore. W programie muzyka Mozarta, Haydna, Rachmaninowa, Brucknera, Szymanowskiego, Arvo Pärta... "Przygotowujemy w tym roku specjalny program, by pokazać, że muzykę często dzielą stulecia, ale nie sposób myślenia o niej. W kraju tak mocno związanym z religią jak Polska nietrudno zorganizować festiwal muzyki sakralnej. Mnie zaś interesuje, jak muzyka, zarówno ta komponowana w przeszłości, jak i obecnie, wyraża duchowe potrzeby człowieka. Czy zależy to od geniuszu kompozytora, czy także od talentu wykonawcy? ...

7670

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]