Reklama

Na "pierwszej linii"

Na "pierwszej linii"

19.10.2003
Czyta się kilka minut
W przeddzień Dnia Papieskiego, podczas gali na Zamku Królewskim w Warszawie, wręczono nagrody Totus. Najważniejsze wyróżnienie od Kościoła katolickiego w Polsce (i 50 tys. zł od Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia) otrzymali w 2003 r. m.in. siostra Małgorzata Chmielewska, Adam Bujak, zespół twórców filmu “Edi" i redakcja Katolickiej Agencji Informacyjnej.
N

Nagrody przyznano po raz czwarty, w czterech kategoriach. Za “promowanie nauczania Jana Pawła II" wyróżniono zespół KAI, który od 10 lat na bieżąco relacjonuje wydarzenia pontyfikatu. Odbierając nagrodę, redaktor naczelny Agencji Marcin Przeciszewski podkreślił: “Kościół otworzył się na media, a media zostały zaproszone do udziału w nowej ewangelizacji" (wyróżnienia w tej kategorii otrzymali także Fundacja Jana Pawła II i ks. prof. Józef Kudasiewicz).

Dla wielu znających Kościół w Polsce miłym zaskoczeniem, wręcz sensacją, była nagroda dla s. Małgorzaty Chmielewskiej w kategorii: “Promocja człowieka, praca charytatywna oraz edukacyjno-wychowawcza". Nie dlatego, żeby polska przełożona Wspólnoty “Chleb Życia" na wyróżnienie nie zasługiwała. Przeciwnie: otrzymuje tę nagrodę po kilkunastu latach pracy z bezdomnymi, chorymi, samotnymi matkami i ofiarami przemocy;...

6417

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]