Reklama

Młodzi z krzyżem

Młodzi z krzyżem

01.08.2016
Czyta się kilka minut
Podopieczni Wspólnoty siostry Chmielewskiej przyjechali towarzyszyć papieżowi w Drodze Krzyżowej. I w tramwaju.
Siostra Małgorzata Chmielewska z Arturem czekają w zajezdni na papieski tramwaj. Kraków, 28 lipca 2016 r. Fot. Grażyna Makara
C

Cicho w Nagorzycach zrobiło się w środę wieczór. W czwartek było już zupełnie pusto. W domu, w którym mieszka s. Małgorzata Chmielewska, zostały tylko dwie osoby. Uchodźca z Maroka i ksiądz z problemem alkoholowym.

W tym domu zakonnica mieszka ze swoim adoptowanym synem Arturem i stąd zarządza – jak sama go nazywa – „bieda holdingiem”. Odbiera telefony od bezdomnych z całej Polski. Rano, pijąc mocną, czarną herbatę i odpalając kolejne papierosy, dzwoni do każdego z domów Wspólnoty Chleb Życia, żeby sprawdzić, czy noc minęła bezpiecznie.

Jednak od kilku dni atmosfera w Nagorzycach była jeszcze bardziej napięta. Najpierw odbył się ważny ślub Doroty i Kuby – o tym za chwilę. Później ruszyły gorączkowe przygotowania do wyjazdu Wspólnoty i jej podopiecznych do Krakowa. Na Światowe Dni Młodzieży.

Machina

Za logistykę odpowiadał Tomek. W zwykłe...

10136

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]