Reklama

Na obrzeżach

Na obrzeżach

09.05.2004
Czyta się kilka minut
Tylko we wzmiankach wspomniano w ostatnich dniach kwietnia o akcji protestacyjnej lubelskich PKP w związku z likwidacją pewnej liczby połączeń regionalnych. Protesty na kolei to rzecz już bowiem pospolita, zwłaszcza w kontekście ostatnich centralnych sensacji (podwójny szczyt). Więc i nie było komu przejąć się takim szczegółem, że nie zapowiedziana nigdzie parogodzinna blokada torów na stacji Lublin spowodowała, iż zaskoczeni pasażerowie dojeżdżających pociągów musieli wysiadać kilkaset metrów przed dworcem (wiadomość z radia). Cóż, głupstwo i drobiazg.
M

Mało mamy niewygód w naszym życiu codziennym, i to chronicznych, a nie doraźnych? Więc tylko ktoś znający niesprawność z własnego doświadczenia uświadomi sobie, słysząc taki komunikat, jak to mogło wyglądać dla człowieka sędziwego, niezdolnego nieść walizkę, dla inwalidy, dla matki z małymi dziećmi i wózkiem, którego może nawet nie było gdzie pchać w tym przypadkowym miejscu... Dla wszystkich zresztą pasażerów, jeżeli na przykład wypadło to w deszcz albo jeśli trzeba było zdążyć gdzieś na czas, a już się nie dało. I dla oczekujących na próżno na dworcu: tych, co mieli przywitać, pomóc, poinformować. Sedno sprawy zresztą nie w niewygodach, lecz w pogardzie okazanej tym ludziom przez organizatorów protestu, którzy narazili ich na to wszystko świadomie. I pewnie wywieszając równocześnie “solidarnościowe" transparenty, mające wymowę głęboko niestety ironiczną. Tak to już bowiem...

3071

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]