Reklama

Mors

Mors

21.05.2013
Czyta się kilka minut
Poparcie dla PO maleje, bo rząd uprawia politykę ciepłej wody w kranach – powiedział Jarosław Gowin, zostawiając nas samych sobie z tą dziwaczną diagnozą.
C

Człowiek leży sobie rozrechotany w wannie, bynajmniej niezziębnięty, co za dawnych czasów się owszem zdarzało, i tak rozgrzany, a pobudzony proponuje, by pan Gowin spróbował unieść coś bliższego prawdy. Ot, choćby tyle, że to jego pomysły, dobre czy złe, zgłaszane wtedy, gdy był ministrem, zirytowały rzesze zwolenników Platformy Obywatelskiej. Zirytowały i odepchnęły. Jarosław Gowin wypowiedział w ostatnich miesiącach kariery wiele zdań, które w najmniejszym stopniu nie pokrywały się z postulatami obecnymi w ostatniej kampanii wyborczej prowadzonej przez jego partię. Przypomnijmy, że były to w istocie przenośnie oparte w wielu kwestiach na obecności wody ciepłej, w odróżnieniu od konkurencji proponującej wtedy kubły wody lodowatej. Nikomu jako żywo nie przyszło do głowy, że wśród gwarantów kąpieli komfortowej ukrył się zawzięty mors, zwolennik uciech w przeręblu.
Jarosław Gowin...

2694

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]