Reklama

Moje trzy dni w filmie

Moje trzy dni w filmie

12.04.2015
Czyta się kilka minut
Wybierając się na lotnisko tuż po katastrofie w Alpach, czułem się trochę niepewnie, choć w zasadzie nie boję się latać samolotami.
N

Na szczęście był świt, wszystkie funkcje organizmu jeszcze w stanie półuśpienia, więc kiedy Miłosz zajechał, żeby mnie podwieźć, wsiadłem bez ceregieli. Dopiero w samolocie odezwała się lekka panika. Obsługa nerwowo biegała po pokładzie, a jak wiadomo, nerwowość załogi udziela się pasażerom. Kiedy stewardesa zaczęła pokazywać, co i jak założyć na wypadek niebezpieczeństwa, przypomniało mi się, jak kiedyś w podobnej sytuacji siedzący obok kolega ponuro zażartował: „Teraz pokażą, co robić, kiedy nie da się nic zrobić”.
A potem wystartowaliśmy, panika zniknęła, Miłosz natychmiast zasnął, Małgosia robiła zdjęcia chmur, a mnie zaczął w głowie dojrzewać pomysł na film. Pomysł zrodził się w drodze na lotnisko, mijaliśmy stawy w Szczyglicach i w pewnym momencie Ewa powiedziała: „Łabędź w wielkim gnieździe”. A Miłosz: „Dobry tytuł serialu”. I z powodu tego jednego zdania przez następne...

4389

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]