Reklama

Mistrz mów wzruszających

Mistrz mów wzruszających

06.02.2018
Czyta się kilka minut
Zwiedził Maroko, wchodził na szczyty, licytował jachty za miliony dolarów – jedną licytację nawet wygrał. Wszystko to zrobił, nie ruszając się sprzed biurka.
Marcin Panek w swoim mieszkaniu w Nowych Motulach, styczeń 2018 r. MICHAŁ SADOWSKI DLA „TP”
P

Przez 38 lat swego życia Marcin Paweł Panek z miejscowości Nowe Motule koło Suwałk zdążył napisać za innych kilkanaście książek i setki przemówień. Oprócz podróży zajmuje się również dziedzinami, które da się zgłębić za pomocą specjalistycznych książek, rozmów z fachowcami oraz internetu. Dzięki umysłowi chłonnemu jak gąbka stał się ekspertem w dziedzinie marketingu, informatyki, grafiki komputerowej oraz makroekonomii.

Marcin ma to szczęście, że może żyć kilkoma żywotami naraz. W wielu przypadkach nie musi w tym celu opuszczać swojego pokoju. Wcielanie się w różne role – podróżnika, naukowca, dziennikarza – pozwala mu się odciąć od własnego życia, które uważa za monotonne.

Sam twierdzi, że nie ma w jego historii nic ciekawego. Jednak ci, którzy go spotkali, mówią inaczej. Szczególnie kiedy dowiadują się, że Marcin ma czterokończynowe porażenie mózgowe i siedzi na wózku...

14689

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]