Reklama

Ładowanie...

Mistrz mów wzruszających

06.02.2018
Czyta się kilka minut
Zwiedził Maroko, wchodził na szczyty, licytował jachty za miliony dolarów – jedną licytację nawet wygrał. Wszystko to zrobił, nie ruszając się sprzed biurka.
Marcin Panek w swoim mieszkaniu w Nowych Motulach, styczeń 2018 r. MICHAŁ SADOWSKI DLA „TP”
P

Przez 38 lat swego życia Marcin Paweł Panek z miejscowości Nowe Motule koło Suwałk zdążył napisać za innych kilkanaście książek i setki przemówień. Oprócz podróży zajmuje się również dziedzinami, które da się zgłębić za pomocą specjalistycznych książek, rozmów z fachowcami oraz internetu. Dzięki umysłowi chłonnemu jak gąbka stał się ekspertem w dziedzinie marketingu, informatyki, grafiki komputerowej oraz makroekonomii.

Marcin ma to szczęście, że może żyć kilkoma żywotami naraz. W wielu przypadkach nie musi w tym celu opuszczać swojego pokoju. Wcielanie się w różne role – podróżnika, naukowca, dziennikarza – pozwala mu się odciąć od własnego życia, które uważa za monotonne.

Sam twierdzi, że nie ma w jego historii nic ciekawego. Jednak ci, którzy go spotkali, mówią inaczej. Szczególnie kiedy dowiadują się, że Marcin ma czterokończynowe porażenie mózgowe i siedzi na wózku...

14689

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]