Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Ministerstwo internetu

Ministerstwo internetu

17.03.2014
Czyta się kilka minut
Internet nie wyeliminował ani nie ograniczył kłamstw rosyjskich agitatorów. Nawet na Zachodzie.
il. Marek Adamik
8

8 września 2013 r., dzień wyborów mera Moskwy. W szranki z popieranym przez Kreml Siergiejem Sobianinem staje lider opozycji Aleksiej Nawalny. Głosowanie komentują na żywo użytkownicy Twittera. W pewnym momencie kilkudziesięciu z nich publikuje wpis o identycznej treści: „To najbardziej uczciwe wybory w historii”.
Przypadek? Raczej wpadka grupy kremlowskich propagandzistów, wysłanych do lokali wyborczych, aby zapełnić rosyjski internet „niezależnymi” relacjami z głosowania. Kazano im opublikować post, który dostaną sms-em od swojego zwierzchnika. Zapomniano dodać, aby nie robili tego w tej samej chwili.
Sprawa wyszła na jaw, kiedy „Nowa Gazeta” opisała historię kobiety, którą w dniach poprzedzających wybory zaproszono na rozmowę o pracę do pewnej daczy na przedmieściach Petersburga. Zobaczyła tam kilkanaście komputerów i młodych ludzi, w dwóch pokojach: w pierwszym...

8485

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]