Reklama

Miauuuu!!!

Miauuuu!!!

06.10.2009
Czyta się kilka minut
Profesor Markiewicz sprawia mi zaszczyt, wnikając w spójność moich tekstów, ale doprawdy nie w tym rzecz, by ktokolwiek analizował głoszone przeze mnie poglądy na interpretację. W dyskusji chodziło o to, co zrobić, żeby najmłodsze pokolenia nie tylko chętniej przychodziły na studia, ale też i na nich do końca, z zadowoleniem, trwały. Oczywistość, na mocy której całe gromady inteligentnych ludzi garnęły się na polonistykę, dawno minęła i trzeba znajdować nowe sposoby ich przyciągania. Od wielu lat robię, co mogę, żeby dyskusję taką podsycać, ale widzę z czasem, że robię to na próżno, albowiem jedynym profesorem, któremu chce się ze mną spierać, jest Markiewicz, którego zresztą bardziej interesuje historia dyscypliny i szczegółowe problemy teoretyczne niż to, jak sprawić, żeby młodzi ludzie nie uważali pięciu lat studiów polonistycznych za zmarnowane. Potwierdza to tylko moje smutne przypuszczenie, że w naszej dziedzinie problemy, o których mowa była w dyskusji na łamach "TP", mało już kogo interesują, poza garstką pasjonatów, którzy daremnie szukają wsparcia u starszych kolegów.
0

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]