Reklama

Miauuuu!!!

06.10.2009
Czyta się kilka minut
Profesor Markiewicz sprawia mi zaszczyt, wnikając w spójność moich tekstów, ale doprawdy nie w tym rzecz, by ktokolwiek analizował głoszone przeze mnie poglądy na interpretację. W dyskusji chodziło o to, co zrobić, żeby najmłodsze pokolenia nie tylko chętniej przychodziły na studia, ale też i na nich do końca, z zadowoleniem, trwały. Oczywistość, na mocy której całe gromady inteligentnych ludzi garnęły się na polonistykę, dawno minęła i trzeba znajdować nowe sposoby ich przyciągania. Od wielu lat robię, co mogę, żeby dyskusję taką podsycać, ale widzę z czasem, że robię to na próżno, albowiem jedynym profesorem, któremu chce się ze mną spierać, jest Markiewicz, którego zresztą bardziej interesuje historia dyscypliny i szczegółowe problemy teoretyczne niż to, jak sprawić, żeby młodzi ludzie nie uważali pięciu lat studiów polonistycznych za zmarnowane. Potwierdza to tylko moje smutne przypuszczenie, że w naszej dziedzinie problemy, o których mowa była w dyskusji na łamach "TP", mało już kogo interesują, poza garstką pasjonatów, którzy daremnie szukają wsparcia u starszych kolegów.
0

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]