Reklama

Komu potrzebni są poloniści?

Komu potrzebni są poloniści?

19.10.2009
Czyta się kilka minut
Absolwenci kierunków polonistycznych konfrontowani są z rzeczywistością zmieniającej się, współczesnej szkoły. I często okazuje się, że to, czego się nauczyli, jest nieadekwatne do jej potrzeb. Czy studia polonistyczne powinny się zmienić? Na łamach Tygodnika toczyła się debata o polonistyce.
/fot. Mikhail Lavrenov / stock.xchng
W

W zainicjowanej przez Pawła Próchniaka debacie głos zabrali: Witold Bobiński, Henryk Markiewicz, Michał Paweł Markowski, Dariusz Nowacki, Ryszard Nycz, Maciej Sapiejewski, Piotr Śliwiński oraz Joanna Maria Wolfram.

Przeczytaj głosy w dyskusji o polonistyce... >>

Pokłosiem dyskusji jest też "tygodnikowa" akcja "Lekcje czytania"... >>

359

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]