Reklama

Mark O'Connor's Hot Swing Trio „In Full Swing” Sony 2003

Mark O'Connor's Hot Swing Trio „In Full Swing” Sony 2003

18.05.2003
Czyta się kilka minut
W

W fundamentalnym leksykonie „Jazz on CD” Cooka i Mortona (ja mam wydanie czwarte) nazwisko Marka O'Connora pojawia się zaledwie raz, i to jako akompania-tora Michaela Breckera. Oczywiście, od czasu ukazania się książki O'Connor zdążył już otrzymać nagrodę Grammy i pojawić się w tzw. najlepszym towarzystwie (Yo-Yo Ma, Wynton Marsalis; podobnie jak oni skrzypek flirtuje z muzyką klasyczną). Mimo to płyta „In Full Swing” zapewne nie trafi do historii jazzu.

Co nie znaczy, że nie słucha się jej bardzo przyjemnie. W hołdzie swojemu mistrzowi, Stephane'owi Grapellemu, O'Con-nor wraca do klimatu z połowy lat 30. i do tematów, które sam Grapelli wykonywał w Quintette du Hot Club z cygańskim gitarzystą Django Reinhartem. Mamy tu „Fascinating Rhytm”, „As Time Goes By” czy „Honeysuckle Rose”, a z późniejszych standardów także „Misty”. Bez wielkich zdumień jakąś niespodziewaną aranżacją...

1569

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]