Reklama

Mały wielki procent

Mały wielki procent

25.03.2008
Czyta się kilka minut
Jeden procent podatków na rzecz organizacji pożytku publicznego możemy odliczać od pięciu lat. Czego się o sobie dowiedzieliśmy?
Jeden procent naszych podatków możemy przekazać m. in. Fundacji WOŚP Jerzego Owsiaka / Fot. Paweł Terlikowski / Forum
S

Sporo. I o sobie, i o obowiązujących przepisach, czyli ustawie o działalności pożytku publicznego oraz wolontariacie. O sobie tyle, że z roku na rok stajemy się hojniejsi w obdarowywaniu jednym procentem stowarzyszeń i fundacji prowadzących m.in. hospicja, noclegownie i stołówki dla bezdomnych, gromadzące pieniądze na leczenie osób ubogich, dokształcające dzieci w regionach strukturalnego bezrobocia czy prowadzące działalność zbliżoną do Fundacji "Tygodnika Powszechnego", która m.in. zajmuje się naukowym opracowywaniem ponad 60-letniej historii pisma i związanych z nim ludzi.

Oto jak to widzi Ministerstwo Finansów. Rozliczając się za 2005 r., przekazaliśmy tym organizacjom 61 mln złotych; prawie 20 mln złotych więcej niż rok wcześniej, ale pięć razy mniej, niż faktycznie mogliśmy dać. Rok później z jednoprocentowej darowizny skorzystało niecałe pół miliona...

7043

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]