Reklama

Malkontenci i szczęśliwcy

Malkontenci i szczęśliwcy

13.11.2005
Czyta się kilka minut
Gdy któregoś roku w czasie wakacji, już po wyprowadzce z domu, odwiedziłem rodziców, nie mogłem poznać łazienki. Różniła się od tej, którą pamiętałem, jak socjalizm od kapitalizmu. Ceramika i armatura, lustra i oświetlenie, szafki i wieszaki były dobrane ze smakiem. Mała łazienka w bloku stała się eleganckim pomieszczeniem. Twórcą tego dzieła okazał się pan Stasiu, artysta w swoim fachu. Nie tylko solidnie wykonał pracę, ale wykazał się inicjatywą i pomysłowością. Pokazywał możliwości, których rodzice wcześniej nie podejrzewali, proponował rozwiązania, na które sami na pewno by nie wpadli.
-

---ramka 383429|prawo|1---Podobnych artystów spotykam wokół wielu, dlatego nie dziwi mnie, że w liturgii fragment Ewangelii mówiący o talentach został poprzedzony czytaniem o dzielnej kobiecie. Gdy odwiedzam domy przyjaciół albo rodzin, wśród których duszpasterzuję, podziwiam często artyzm codzienności zaczynający się od wyglądu mieszkania, przez dzieła sztuki kulinarnej, aż po żmudne wychowanie dzieci. Miłość, wrażliwość, poświęcenie, dzielność, pracowitość... Bez oklasków, bez świadomości jak wielkich dzieł dokonują.

Czytając o człowieku, który powraca, by rozliczyć swoje sługi z talentów, myślę o końcu czasów. Podejrzewam, że będziesz wtedy zaskoczony różnorodnością talentów, z których przyjdzie się rozliczyć ludzkości. Być może ze zdziwieniem stwierdzisz, że geniusze muzyki, malarstwa czy pióra rozliczać się będą z mniejszej liczby talentów niż...

2681

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]