Reklama

Duchowy rodowód Jana Pawła II: wybrałem większą wolność

Duchowy rodowód Jana Pawła II: wybrałem większą wolność

10.04.2005
Czyta się kilka minut
Karol Wojtyła przyszedł na świat 18 maja 1920 roku, między godziną piątą a szóstą po południu. To ważny szczegół, bo w tym samym czasie - pomiędzy 17 a 18 - rozegrają się w przyszłości ważne wydarzenia jego życia: wybór na papieża (16 X 1978) i zamach (13 V 1981).
Tygodnik Powszechny 15/2005 - str. 14-15
W

Wtedy, w maju 1920, trwała wojna polsko-bolszewicka, Armia Czerwona szła na Warszawę. Dlatego właśnie - powie osiemdziesiąt lat później Jan Paweł II - ,,noszę w sobie od urodzenia wielki dług w stosunku do tych, którzy wówczas podjęli walkę z najeźdźcą i zwyciężyli, płacąc za to swoim życiem". Zginęli - a on ocalał i nie zamierzał marnować ich ofiary.

Artykuł ukazał się w "Tygodniku Powszechnym" 15/2005


Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]