Reklama

Małe kroki arbitra

Małe kroki arbitra

06.05.2008
Czyta się kilka minut
Donald Tusk przecenił swoją zdolność do pełnienia roli charyzmatycznego przywódcy. Nie on pierwszy - przydarzyło się to również Leszkowi Millerowi i Jarosławowi Kaczyńskiemu.
M

Minęło kilka tygodni od chwili, gdy przy okazji tzw. stu dni Donalda Tuska w mediach pojawiły się głosy krytykujące niejasną politykę rządu. Pytano: do czego ten gabinet zmierza i czego tak naprawdę Platforma Obywatelska chce.

Od tamtego czasu podobne wątpliwości są regularnie wypowiadane w mediach. W reakcji na krytykę, część sympatyków Platformy wskazuje na racjonalność strategii rządu, który nie wszczyna kolejnych rewolucji, nie wywraca wszystkiego do góry nogami, ale stara się przede wszystkim nie przeszkadzać ludziom, pozwalając na uwolnienie ich aktywności.

Dobry car

Znacznie ciekawsze jest jednak to, co na krytykę gabinetu PO-PSL odpowiada szef zespołu doradców strategicznych premiera - Michał Boni. Ostatnio przedstawił doktrynę rządu, nazwaną doktryną małych kroków. Zakłada ona, że nie będzie wielkich...

7076

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]