Reklama

Majdan: czas radykałów?

Majdan: czas radykałów?

20.01.2014
Czyta się kilka minut
Protesty na ulicach Kijowa trwają nadal – w weekend doszło do starć demonstrantów z siłami specjalnymi i nie można powiedzieć, by tym drugim udało się opanować sytuację.
D

Dowodzi to dobrej organizacji i determinacji protestujących. Powodem dla nowej fali niezadowolenia były przyjęte przez Radę Najwyższą ustawy, które de facto wykluczały jakiekolwiek formy wyrażania protestu. Wzorem Rosji, wprowadzono też pojęcie „obcego agenta”, którym określać się mają organizacje korzystające z zagranicznego wsparcia. Zakazano zakrywania twarzy podczas demonstracji i montowania namiotów i budek. Zakazano również formowania kolumn z aut, co miało uderzyć w organizatorów tzw. automajdanu, czyli protestów samochodowych polegających np. na blokowaniu drogi dojazdowej do posesji ważnych polityków. Przyjęto także inne regulacje uderzające w wolność słowa i pracę dziennikarzy.
Z drugiej strony władza wysyła nieśmiałe sygnały gotowości, by usiąść za stołem do negocjacji. W minioną niedzielę jeden z liderów opozycji oznajmił, że Janukowycz skontaktował się z...

1747

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]