Reklama

Lotnisko

Lotnisko

03.03.2014
Czyta się kilka minut
„Przykra sprawa” – rzekł europoseł Ryszard Czarnecki na wieść o kłopotach europosła Protasiewicza i zatroskany dodał: „Będą mówić, że polski polityk się nachlał”.
N

Niby święte słowa, ale jest to bezwzględnie opinia histeryczna. Pomijająca stan zastany. Nasza zagraniczna sława w kwestii chlania nie może podlegać poprzez działania europosła Protasiewicza żadnym wzmocnieniom. Jest to sława powszechna, sprawiedliwa, zasłużona i ugruntowana, ba, budząca na ogół szacunek ludów chlejących w krajach pozornie mniej chlejących.
Dlaczego pozornie? Otóż wszędy ludzie chleją po równo, taka jest prawda. Nasza osobnicza różnica – i w tym tkwi zagwozdka – objawia się grubym detalem: nachlani łacniej się gniewamy, jesteśmy nadpobudliwi symbolicznie, historycznie i godnościowo. Inne nacje też mają swoje charakterystyki. Nachlany Anglosas lubi się rozdziać do rosołu, a takoż rozdziany obowiązkowo paraduje i pokazuje swe klejnoty. Niemiec znajduje upust różnorakich napięć w kobiecym przebraniu, co szalenie rozśmiesza jego towarzyszy, Skandynaw szeroko pojęty...

3573

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]