Reklama

Lot na atomie

Lot na atomie

31.03.2014
Czyta się kilka minut
Wizja jest szalona. Ale nigdy ludzkość nie była tak blisko szans na podróż do gwiazd.
Schemat napędzanego eksplozjami jądrowymi pojazdu kosmicznego Orion, pochodzący ze studium NASA.
W

Wtedy swe miecze przekują na lemiesze, a swoje włócznie na sierpy. Naród przeciw narodowi nie podniesie miecza, nie będą się zaprawiać do wojny.
Księga Izajasza
To nie jest wariactwo, to jest superwariactwo.
Matematyk Richard Courant po teście programu Orion

Arcydzieła inżynierii kosmicznej po 60 latach prób, potknięć, postępu i tragedii wciąż nie są w stanie zabrać z powierzchni Ziemi więcej niż troje przedstawicieli naszego gatunku naraz. Jesteśmy przywiązani do Ziemi. Perspektywa kolonizacji innych światów wydaje się dziś odleglejsza niż wtedy, gdy w kosmos poleciał Jurij Gagarin.
Ale jeszcze przed jego lotem grupa genialnych naukowców, ekscentryków, marzycieli i twardych logików opracowała metodę, która mogłaby pozwolić ludziom na podbój kosmosu. A do tego nie wymagałaby wielkich wydatków na badania, lecz jedynie wielkiej odwagi,...

9679

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]