Reklama

Listy czarne i białe

Listy czarne i białe

13.02.2006
Czyta się kilka minut
Obchodzono hucznie sto dni sukcesów rządu Kazimierza Marcinkiewicza. Ponieważ wszystko jest względne, więc mało kto pamięta, ile naprawdę można zrobić w takim czasie.
T

Tadeusz Mazowiecki i Leszek Balcerowicz, kierując rządem mniejszościowo-większościowym, między 12 września 1989 a Nowym Rokiem 1990 nie tylko stworzyli koncepcję zasadniczych reform gospodarczych, ale związany z tym pakiet rządowych projektów ustaw przeprowadzili przez parlament. A przy okazji dość gruntownie zmienili obowiązującą konstytucję. Słusznie więc zwraca się uwagę na czynnik czasu w polityce: na tempo i determinację w przeprowadzaniu reform, szczególnie tych niezbędnych, a bolesnych w odczuciu społecznym.

Tymczasem dzisiaj uwaga obywateli, polityków i mediów wydaje się być skoncentrowana głównie na układaniu przeróżnych list. Nie tylko list pobożnych życzeń i kosztownych obietnic, ale nade wszystko list określających jednoznacznie, co jest czarne, a co białe, kto jest cacy, a kto be. Mnożą się więc czarne listy tajnych współpracowników SB, tworzone...

2175

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]