Reklama

Lista osób

Lista osób

21.10.2014
Czyta się kilka minut
Niezłe poruszenie wywołała informacja, że w mieszkaniu osobnika podejrzewanego o szpiegostwo znaleziono listę ludzi mających jakoby potencjał na zostanie współpracownikami GRU.
J

Jak donoszą media, niektóre nazwiska „mrożą krew w żyłach” i rzec trzeba sobie wprost, że oczywiście wiadomo, dlaczego ta forma opisu została użyta. Różnorakie spisy nazwisk są u nas, jak wiemy dobrze, jednym z niewielu bodźców dla wzrostu czytelnictwa. Informacja, że istnieje jakaś lista, zwłaszcza „mrożąca krew w żyłach”, jest przecież zawsze zapowiedzią publikacji. W ludzie po takim komunikacie narasta łaknienie przeczesywania sieci w poszukiwaniu spisów, bowiem nie masz w Rzplitej większej radości niźli znalezienie nazwiska celebryty, sąsiada, szefa czy kolegi w jakimś czarnym rejestrze. Swojskie klimaty rejestrów ubeckich są doprawdy niczym wobec absolutnie od lat wymarzonej listy agentów i pomagierów wywiadu rosyjskiego.
Jest pomiędzy tymi spisami różnica zasadnicza i jakościowo gigantyczna. Już dziś można sobie dość precyzyjnie wyobrazić, że osoby z takiej listy mogą się...

3398

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]