Reklama

Ładowanie...

Lewym halsem

03.08.2010
Czyta się kilka minut
PO nie osiągnęła od dawna żadnego sukcesu po prawej stronie sceny politycznej. Nie wykradła PiS żadnego istotnego polityka, nawet nie przyciągnęła renegatów. Może nie chciała? Ocieplenie między Prawem i Sprawiedliwością a uchodźcami z tej partii, którzy swych sił próbowali w Polsce XXI, a potem w Polsce Plus, i teraz chcą wrócić do PiS, wywołuje zewsząd złośliwe komentarze.
Rys. Mirosław Owczarek
O

Ocieplenie między Prawem i Sprawiedliwością a uchodźcami z tej partii, którzy swych sił próbowali w Polsce XXI, a potem w Polsce Plus, i teraz chcą wrócić do PiS, wywołuje zewsząd złośliwe komentarze. Nic dziwnego, już kilka miesięcy temu Ludwik Dorn pytany na łamach "TP" o możliwość pogodzenia się z Jarosławem Kaczyńskim mówił, że zgłoszenie chęci powrotu byłoby postawieniem się w roli cytryny, którą można wycisnąć, a potem wyrzucić. Dorn pozostał przy swoim, zaś losy grupki polityków związanych z Polską Plus nie są już teraz bardzo istotne, ważną frakcją w PiS się nie staną. Trudno powiedzieć, czy ci politycy, którym zdaje się teraz przewodzić Jarosław Sellin, a formalnie przewodniczy Jerzy Polaczek, mają świadomość bycia - jak to określił Dorn - cytrynami. Ich decyzja wydaje się być rozpaczliwą próbą ratunku przed zupełną marginalizacją.

Okienko...

7720

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + KFF VOD 10
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10

Dostęp roczny + KFF VOD 10
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]