Reklama

Wydanie specjalne TP "Smak wolności"

Lepiej nie

Lepiej nie

01.06.2010
Czyta się kilka minut
Powódź się kończy. Komunikaty zmieniają treść: już nie ostrzeżenia, lecz mobilizacja środków pomocy, rąk, sposobów działania, finansów. W tym wszystkim od początku aura solidarności z dotkniętymi tak straszną klęską.
N

Nikt nie może powiedzieć, że jeśli tylko chce pomóc, nie wie, jak, gdzie, komu. Nikt nie może udawać (założywszy, że chciałby!), że nie wie, jak to wyglądało i jak dalej wygląda.

I to jest pocieszające. Przynajmniej to wśród tylu nieszczęść. Ta zgoda pomimo atmosfery gęstej od politycznych podejrzeń, ustawicznie podkreślanych różnic (cóż z tego, że w innej stylistyce...), nieustannej gotowości do konfrontacji. Jak dotąd niemal niezauważone, zbliża się wielkie święto beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Atmosfera ogólnej pomocy w kataklizmie ma szansę największą z możliwych, by odbudowywać w nas solidarność, tamtą z czasu Jego nauczania i Jego męczeństwa ("zło dobrem zwyciężaj..."). To będzie już zaraz.

Więc lepiej szybko zapomnieć o tak nieopatrznie wysłanym do ludzi sygnale, więcej: unieważnić go co rychlej, zanim narobi szkód. Symbolem tego...

2072

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]