Reklama

Lekcja

Lekcja

30.01.2005
Czyta się kilka minut
Wielkie, nieporównywalne z niczym nieszczęście - i wielka, o niespotykanej dotąd skali pomoc. Tsunami - paradoksalnie - zbliżyła na chwilę do siebie dwa odizolowane światy: beztroski świat nadmiaru i gorzki świat wiecznego braku.
M

Może to taka lekcja na zaczynające się stulecie, że jeżeli nie nauczymy się dzielić ze sobą tym, co mamy, to będziemy mieli kłopot z przetrwaniem?

Głos

Żyjemy wśród dźwięków, a jednym z najczęstszych jest ludzki głos. Znajomy albo obcy, piskliwy albo melodyjny, apodyktyczny albo nieśmiały, pojedynczy albo docierający w formie zgiełku. Teraz pojawił się jeszcze jeden rodzaj głosu; Głos Reklamowy.

Niezależnie od tego, czy jest omdlewający przy reklamowaniu kosmetyków, zmysłowy przy telefonach komórkowych, kuszący przy samochodach, władczy przy środkach czystości, czy zadziorny przy zupach w proszku - ma jedną cechę wspólną. Zawsze jest sztuczny. Taki, jakby to mówił nie człowiek, ale jakaś maszynka. Jest podkręcony o ton wyżej, nadmiernie przyspieszony, zdyszany, podekscytowany, jakby mówiący był na rauszu czy...

1814

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]