Reklama

Ładni

Ładni

05.04.2011
Czyta się kilka minut
Pismo "The Guardian" zapytało mieszkańców pięciu krajów Europy o samopoczucie. Wbrew różnym czarnym opiniom krążącym tu na miejscu, wyszło, że mamy bardzo dobre.
W

Wśród zapytanych jesteśmy najładniejsi i najlepiej pijemy wódkę. Drugie miejsce zajęliśmy w byciu tolerancyjnymi i sympatycznymi. Brązowy medal daliśmy sobie za gotowanie, a nasz liberalizm nie zmieścił się na podium.

Jesteśmy bowiem nieliberalni. Najprawdopodobniej dlatego, że ten termin jest w Polsce używany zbyt często, w sposób dalece niesympatyczny. Liberałowie jedzą po wsiach dzieci, co wie każde dziecko. Namówienie nas na zwierzenia o naszej własnej, tradycyjnej polskiej tolerancji w sąsiedztwie pytania o tolerowanie alkoholu jest błędem twórców testu. Te pytania zlały się w jedno. Drugie jest dopełnieniem pierwszego po prostu.

O urodzie, w której mamy mistrzostwo, trudno coś mądrego powiedzieć. Słowo "brzydki" ma w polszczyźnie wielką siłę. Wszyscy się go boimy, dlatego chyba urna z głosami wypełniła się tak panicznie prędko i po...

3490

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]