Reklama

Kwestia zaufania

Kwestia zaufania

16.01.2006
Czyta się kilka minut
Mądry polityk po szkodzie? Bynajmniej. Obywatel głosuje w gruncie rzeczy nie na partie, ale na konkretnych ludzi, do których ma zaufanie. Mimo fatalnych doświadczeń z minionych lat, nasza klasa polityczna jest - znowu - na najlepszej drodze do tego, aby zaufanie to utracić.
K

Kto kogo, kto z kim, i dlaczego - odejdźmy na chwilę od tych pytań, które zaprzątały w minionych dniach sejmowych awantur umysły polityków (i obywateli, w tym sensie, że ci chyba coraz mniej z nich rozumieli). Zatrzymajmy się na kwestiach dla polityki zasadniczych - odpowiedzialności i zaufania.

Na kogo i na co głosowaliśmy? I jakie w ogóle znaczenie mają wybory powszechne, jeśli i politycy, i partie nie tylko nie przywiązują wagi do swoich poglądów i programów, ale bez większych wahań zmieniają je w tempie niezwykle szybkim, czyniąc z nich najczęściej eklektyczny zlepek tego, co medialne i co się lepiej "sprzedaje"? To nic, że część wyborców poczuje się oszukana - przybędą nowi z konkurencyjnych partii, a i tak naprawdę liczy się tylko efekt końcowy, czyli zwycięstwo. To ono przyciąga ludzi jak magnes, daje premię w kolejnych sondażach, a nade wszystko daje...

5897

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]