Reklama

Opcja zerowa

Opcja zerowa

20.11.2005
Czyta się kilka minut
Klucz do sytuacji na polskiej scenie politycznej ma Jarosław Kaczyński. To on rekomendował na stanowisko premiera Kazimierza Marcinkiewicza i jemu Lech Kaczyński meldował po wygranych wyborach wykonanie zadania. Zaiste komfortowa sytuacja: sprawować władzę bez konstytucyjnej odpowiedzialności. Tym bardziej, że w odróżnieniu np. od Lecha Wałęsy Jarosław Kaczyński ma nie tylko zderzaki, ale także poduszkę powietrzną w postaci brata-prezydenta.
Z

Z powstaniem koalicji PiS i PO wiązałem duże nadzieje, podobnie jak wielu wyborców, którzy wprawdzie głosowali na jedną z tych partii, ale w przekonaniu, że koalicja zostanie zawiązana. Trudno było sądzić inaczej. Wszak w kampanii wyborczej słyszeliśmy stanowcze zapewnienia liderów obu partii, że mimo przedwyborczych potyczek, po wyborach, niezależnie od tego, która partia je wygra, PO i PiS pospołu od razu wezmą się za uzdrawianie struktur państwowych, oczyszczanie życia publicznego z układów, cwaniactwa i cynizmu, a do polityki wprowadzą elementarne zasady przyzwoitości i uczciwości. Mówiono o przywróceniu państwa obywatelom, a nawet coś o rewolucji moralnej w polityce, co miało zachęcić do udziału w niej szersze grono ludzi przyzwoitych, a młodzieży pokazać, że polityka nie musi być brudną grą.

Programy obu zwycięskich partii różniły się oczywiście w kilku...

18373

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]