Reklama

Ładowanie...

Opcja zerowa

20.11.2005
Czyta się kilka minut
Klucz do sytuacji na polskiej scenie politycznej ma Jarosław Kaczyński. To on rekomendował na stanowisko premiera Kazimierza Marcinkiewicza i jemu Lech Kaczyński meldował po wygranych wyborach wykonanie zadania. Zaiste komfortowa sytuacja: sprawować władzę bez konstytucyjnej odpowiedzialności. Tym bardziej, że w odróżnieniu np. od Lecha Wałęsy Jarosław Kaczyński ma nie tylko zderzaki, ale także poduszkę powietrzną w postaci brata-prezydenta.
Z

Z powstaniem koalicji PiS i PO wiązałem duże nadzieje, podobnie jak wielu wyborców, którzy wprawdzie głosowali na jedną z tych partii, ale w przekonaniu, że koalicja zostanie zawiązana. Trudno było sądzić inaczej. Wszak w kampanii wyborczej słyszeliśmy stanowcze zapewnienia liderów obu partii, że mimo przedwyborczych potyczek, po wyborach, niezależnie od tego, która partia je wygra, PO i PiS pospołu od razu wezmą się za uzdrawianie struktur państwowych, oczyszczanie życia publicznego z układów, cwaniactwa i cynizmu, a do polityki wprowadzą elementarne zasady przyzwoitości i uczciwości. Mówiono o przywróceniu państwa obywatelom, a nawet coś o rewolucji moralnej w polityce, co miało zachęcić do udziału w niej szersze grono ludzi przyzwoitych, a młodzieży pokazać, że polityka nie musi być brudną grą.

Programy obu zwycięskich partii różniły się oczywiście w kilku...

18373

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]