Reklama

Kurs na nowy image

Kurs na nowy image

19.02.2008
Czyta się kilka minut
W krajach Europy Wschodniej interesy kwitną. To sytuacja wymarzona dla Polski. Ale trzeba się śpieszyć, bo do szturmu tamtejszych rynków szykują się też firmy z Europy Zachodniej.
W

W Polsce umiera już mit brudnego i zacofanego Wschodu. Powoli dociera do nas, że duże miasta Europy Wschodniej zamieniają się w metropolie. Powstają w nich ekskluzywne centra handlowe i hotele. Międzynarodowe koncerny otwierają tam filie, bo klimat dla interesów jest dobry. Nasi partnerzy ze Wschodu to już nie handlujący czym popadnie na bazarach "Ruscy", lecz posługujący się kilkoma językami menadżerowie. Specjaliści z Polski chętnie przeprowadzają się do Kijowa czy Moskwy.

Dziś wyjazd na Wschód może być porównywalny ze znalezieniem dobrej pracy na Zachodzie. W ostatnich latach Ukraińcy robią interesy także w Polsce, koncentrują się m.in. na przemyśle metalurgicznym, a nawet produkcji serów, opakowań, materiałów budowlanych, prowadzeniu firm leasingowych, restauracji.

Spóźnieni o epokę

U naszych wschodnich...

10108

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]