Reklama

Rejs do raju

Rejs do raju

22.12.2017
Czyta się kilka minut
Kiedyś nieuniknione były tylko śmierć i podatki. Dziś elity finansowe globu jeszcze nie potrafią kupić sobie nieśmiertelności, za to płacenie podatków scedowały na maluczkich.
YA BRESSE / EAST NEWS
W

Witamy na pokładzie. Proszę tylko uważać na palmę pośrodku hallu. Tak – jest prawdziwa. Wszyscy nowi goście o to pytają. Do Państwa dyspozycji oddaliśmy 146 luksusowych kajut. A gdybyście szukali czegoś większego, przygotowaliśmy też 19 apartamentów wykończonych w standardzie, przy którym pierwsza klasa na Titanicu prezentuje się jak wiejska gospoda.

Sześć restauracji przez całą dobę serwuje dania kuchni wszystkich kontynentów. Na zakupy zapraszamy do pokładowego centrum handlowego. Jest tam także bar, klub fitness oraz kasyno, a jeśli zgnuśniejecie przy ruletce, proponujemy partię tenisa na pełnowymiarowym korcie. Tak. Basen również jest. Miałoby go zabraknąć na pokładzie 196-metrowego statku, na którym zmieściło się nawet pole do minigolfa i szpital?

O ceny proszę nie pytać. Ostatni z apartamentów sprzedaliśmy w 2006 r. Wiemy jednak, że kilka z nich można aktualnie...

18656

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

"Kiedyś nieuniknione były tylko śmierć i podatki. Dziś elity finansowe globu jeszcze nie potrafią kupić sobie nieśmiertelności.." Ale za to hojnie szafują śmiercią, w ramach glodalnego systemu finansowo-gospodarczego, który implikuje zjawiska społeczne, okreslane jako "cywilizacja śmierci". Choć chyba lepiej tu mówić o "antycywilizacji", lub libertynskiej barbaryzacji.

Cóż powiedzieć? Kapitalizm poszedł tak daleko w kierunku "kreatywnej księgowości", czemu służy i globalizacja, i rozwój technologii informatycznych, że, jak to się mówi, nie ma mocnych. Nie ma mocnych na kapitalizm, który stał się jedną wielką patologią? Na system, który czyni z demokracji atrapę? A z elementarnego poczucia sprawiedliwości - żart? Może warto, i czas po temu, aby się zastanowić, czy na pewno nie ma alternatywy? A przynajmniej - kagańca?

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]