Reklama

Ładowanie...

Kto winien?

30.05.2004
Czyta się kilka minut
Gen. Antoniemu Kowalczykowi, b. Komendantowi Głównemu Policji, prokuratura stawia zarzut poinformowania o zamierzonej operacji policyjnej w Starachowicach jego ówczesnego bezpośredniego zwierzchnika b. wiceministra MSWiA Zbigniewa Sobotkę.
T

Ten z kolei, zdaniem prokuratury, podzielił się uzyskanymi informacjami ze swoimi partyjnymi kolegami - posłami kieleckimi, którzy uprzedzili o planowanym aresztowaniu swoich partyjnych kolegów-samorządowców w Starachowicach, kojarzonych ze światkiem przestępczym. Jeśli tak było, to były już Komendant Główny Policji powinien ponieść karę za uprzedzenie wiceministra Sobotki o podjętych działaniach operacyjnych, które z natury rzeczy są domeną policji, a nie polityków nawet w randze ministrów. Trudno sobie jednak wyobrazić, by w państwie kolesiów Komendant Główny Policji zaryzykował i nie udzielił informacji żywo interesującej rządzącą partię. Mówię o sytuacji, w której policja i służby specjalne są w praktyce często traktowane jako instrument w walce politycznej, jako transmisja aparatu politycznego w myśl zasady, iż “nasza" policja nie może szkodzić “naszej" partii. A zatem...

1229

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]