Reklama

Kto winien?

Kto winien?

30.05.2004
Czyta się kilka minut
Gen. Antoniemu Kowalczykowi, b. Komendantowi Głównemu Policji, prokuratura stawia zarzut poinformowania o zamierzonej operacji policyjnej w Starachowicach jego ówczesnego bezpośredniego zwierzchnika b. wiceministra MSWiA Zbigniewa Sobotkę.
T

Ten z kolei, zdaniem prokuratury, podzielił się uzyskanymi informacjami ze swoimi partyjnymi kolegami - posłami kieleckimi, którzy uprzedzili o planowanym aresztowaniu swoich partyjnych kolegów-samorządowców w Starachowicach, kojarzonych ze światkiem przestępczym. Jeśli tak było, to były już Komendant Główny Policji powinien ponieść karę za uprzedzenie wiceministra Sobotki o podjętych działaniach operacyjnych, które z natury rzeczy są domeną policji, a nie polityków nawet w randze ministrów. Trudno sobie jednak wyobrazić, by w państwie kolesiów Komendant Główny Policji zaryzykował i nie udzielił informacji żywo interesującej rządzącą partię. Mówię o sytuacji, w której policja i służby specjalne są w praktyce często traktowane jako instrument w walce politycznej, jako transmisja aparatu politycznego w myśl zasady, iż “nasza" policja nie może szkodzić “naszej" partii. A zatem...

1229

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]