Kto rządzi światem

Jest autorem bestsellerów, gwiazdą filmów dokumentalnych i ekspertem rozchwytywanym przez biznes i politykę. Wydaje się, że Niall Ferguson podpisał cyrograf z diabłem.

Reklama

Ładowanie...

Kto rządzi światem

09.03.2020
Czyta się kilka minut
Jest autorem bestsellerów, gwiazdą filmów dokumentalnych i ekspertem rozchwytywanym przez biznes i politykę. Wydaje się, że Niall Ferguson podpisał cyrograf z diabłem.
Niall Ferguson, Nowy Jork, 2011 r. MATT CARR / GETTY IMAGES
N

Nasz bohater powiedział: „Ronnie, dziękuję ci bardzo za to wprowadzenie! Dziękuję też za wspomnienie o tym, że moja żona jest bardziej interesującą osobą ode mnie”. Śmiech sali, odgłosy radosnego ożywienia. Jest 9 stycznia 2020 r. Publiczność zgromadzona na szczycie Asia Society Hongkong wyraźnie cieszy się, że Niall Ferguson wreszcie wkroczył na mównicę, zastępując na niej Ronniego C. Chana – przewodniczącego stowarzyszenia, któremu wprowadzenie gościa wieczoru zajęło niemal dziesięć minut. „Wiesz, Ronnie, kiedy usłyszałem, jaką opłatę pobierasz za bilety na to wydarzenie, byłem w szoku. Zwłaszcza że nie dostaję nawet jednego procenta z tego. A pierwotna idea Hong Kongu była przecież taka, że Szkoci wykorzystywali Chińczyków, a nie odwrotnie!”.

Oto Niall Ferguson w pigułce. Dowcipny, doskonale ubrany i cholernie świadomy swojej wartości. A między błyskotliwe analizy...

23626

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + KFF VOD 10
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10

Dostęp roczny + KFF VOD 10
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]