Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Kto przegrał?

Kto przegrał?

16.04.2007
Czyta się kilka minut
Odrzucenie przez Sejm poprawek do Konstytucji nie zagraża tak naprawdę żadnym wartościom. Obecne zapisy wustawie zasadniczej są jednoznaczne: zapewniają igodność człowieczą od poczęcia, iod tegoż poczęcia ochronę.
Szkic Leonarda da Vinci
"

"Jeśli polscy parlamentarzyści chcieli (a nawet chcą) rzeczywiście uczcić pamięć papieża - napisał dopiero co Tomasz P. Terlikowski w "Rzeczpospolitej" - to powinni tak zmienić polską Konstytucję, a kto wie, może także polskie prawo, by rzeczywiście odpowiadało ono nauczaniu Jana Pawła II. Najprościej (bo zmiany są już w Sejmie) zrobić to w związku z wprowadzeniem obrony życia do konstytucji". To było w czwartek ubiegłego tygodnia. Już nazajutrz okazało się, że jest to niewykonalne.

Wszystkie pięć projektów poprawek do kilku artykułów konstytucji, proponujących a to "ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci", a to "przyrodzoną godność osoby ludzkiej od momentu poczęcia", przepadły w kolejnych głosowaniach, nie uzyskując większości potrzebnej przy wprowadzaniu jakiejkolwiek zmiany do ustawy zasadniczej. Nawet ostatnia, najmniej rewolucyjna poprawka,...

8770

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]