Reklama

Kłopoty z zaśnięciem

Kłopoty z zaśnięciem

08.07.2008
Czyta się kilka minut
Co czuje kobieta wsiadająca do taksówki w Suwałkach, by wysiąść przed gabinetem ginekologicznym gdzieś na Litwie? Czy ustawa antyaborcyjna nie powoduje, że zaczynamy żyć w coraz większej hipokryzji?
/fot. Wojciech Plewiński
J

Jeżeli zamiast "przerwanie ciąży" coraz częściej mówi się "zabicie dziecka", to znaczy, że społeczna świadomość przeskoczyła kilka etapów od czasów, kiedy aborcja była zabiegiem obojętnym etycznie. Co jednak wynika z tej zmiany językowej? Na pewno staliśmy się bardziej wrażliwi moralnie: wielu Polaków, niezależnie od swojego światopoglądu, robi sporo, by wspierać każde macierzyństwo, nawet to najtrudniejsze, bo wynikłe z przemocy. Jest jednak i druga strona medalu: donosy składane policji i prokuraturze na gabinety ginekologiczne lub na kobiety zamierzające przerwać ciążę wbrew prawu. A w debacie publicznej wciąż pojawiają się głosy skrajne, starające się pognębić tych, którzy - gdy prawo na to pozwala - korzystają z możliwości przerwania ciąży.

Może poskacz?

Bożena Chechlińska, która szukając pomocy dla ciężko chorej córki,...

17547

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]