Reklama

Ładowanie...

Kto nam pomoże w trudnych czasach

23.05.2022
Czyta się kilka minut
Nie wiadomo, co w dobie dzisiejszych kryzysów psychicznych gorsze: wysyp szarlatanów czy niedobór prawdziwych fachowców od pomocy. Pierwszy z problemów ma rozwiązać ustawa o zawodzie psychologa. Na drugi nie ma pomysłu.
KASIA KOZAKIEWICZ DLA „TP”
C

Centrum Ezoteryczne Neftyda puszcza tylko oko. Słowa „psychologia”, „psychoterapia” wprost nie padają, ale łatwo je sobie dośpiewać, skoro ogłoszenie obiecuje „skuteczną pomoc w rozwiązywaniu problemów emocjonalnych (relacje partnerskie, związki)”. Jak? Przez wróżby z kart anielskich, zabiegi techniką Master Choa Kok Sui, hipnoterapię, chiromancję, a także odczytywanie ludzkich losów z oczu oraz z aury.

Ezoteryczka Beata Kalinowska na psychologię powołuje się wprost. W ofercie ma sesje półgodzinne za 99 zł, a także godzinne za 150 zł („wróżba” i „doradztwo” plus „bonus”, czyli „możliwość dopytania, gdy coś jest niezrozumiałe lub niejasne”). Jest i trzecia opcja – 60-minutowe „doradztwo” wraz z obietnicą „psychoanalizy problemu lub sytuacji”. W swoim biogramie ezoteryczka Beata pisze, że po godzinach prowadzi kursy, szkolenia i wykłady z psychologii. Gdy się łączymy, tłumaczy,...

26753

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]