Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Kto brzydko się chwyta

Kto brzydko się chwyta

25.04.2004
Czyta się kilka minut
Tego że Wprost spróbuje okładkowym tytułem przebić wyczyny Newsweeka, można się było niestety spodziewać; walka o czytelnika jest ważniejsza od przyzwoitości. Ale szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, który bawi się plotkami i kolportuje je ot tak, mimochodem, w rozmowie na poły towarzyskiej ze znanym politykiem, przekracza dopuszczalne dla służb specjalnych granice.
J

Jeżeli Andrzej Barcikowski nie wierzy w zasłyszane, jakoby od posłów, pomówienia wobec pani Nelly Rokity, to nie wolno mu było poruszać tej sprawy w rozmowie z jej mężem. Bo niby co to miało oznaczać: współczucie, ostrzeżenie czy próbę szantażu? Jeśli natomiast dał wiarę jakiemuś źródłu informacji, to postąpił wbrew wszelkim regułom służby i zasadom profesjonalizmu.

Podczas gdy szef ABW w ten sposób się ośmiesza, inny szef, tym razem Wojskowych Służb Informacyjnych, gen. Marek Dukaczewski, niepomny zadań lustracyjnych Instytutu Pamięci Narodowej i Rzecznika Interesu Publicznego, urządza prywatną lustrację konkurenta z ABW na podstawie materiałów, których nie wolno mu już posiadać. Stąd prośba do przyszłego premiera: może warto przypomnieć polskim służbom specjalnym, czym się mają zajmować i pozbyć się ludzi, którzy je kompromitują.

901

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]