Reklama

Służby w reformach

Służby w reformach

26.11.2012
Czyta się kilka minut
Największa polska służba specjalna, ABW, zniknie z naszych oczu, a premier pozbędzie się ciężaru odpowiedzialności za jej pracę...
XX Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach, 3 września 2012 r. Fot. Bartosz Krupa / EAST NEWS
.

...Te zmiany nie przynoszą jednak rozwiązania żadnego z realnych problemów, w tym bezradności państwa wobec rosnącej fali przestępczości gospodarczej.

Los Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego przypieczętował szef prokuratury apelacyjnej w Krakowie Artur Wrona. Ironia, bo chciał osiągnąć odwrotny skutek. – Chwała służbom – mówił, uniesiony wspólnym sukcesem po zatrzymaniu szykującego zamach na parlament Brunona K.

– Gdy usłyszałem jego apel o pozostawienie Agencji kompetencji śledczych, wiedziałem, że sprawa została właśnie przegrana – mówi nam jeden z czołowych polityków PO. Tego samego zdania jest urzędnik Kancelarii Premiera: – To przypominało słynne wystąpienie majora Przybyła, który chciał zatrzymać zmiany w Prokuraturze Wojskowej. Czekaliśmy w napięciu, czy prokurator sięgnie po broń!

Obydwaj nasi rozmówcy, od lat znający Donalda Tuska, są...

13815

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]