Reklama

Księga opowieści

Księga opowieści

23.10.2016
Czyta się kilka minut
Książka Justyny Dąbrowskiej to zbiór 15 wywiadów z czołowymi postaciami polskiej kultury i nauki, których autorka nazywa swoimi mistrzami.
R

Rozmowy dotyczą spraw ostatecznych i fundamentalnych, takich jak miłość, szczęśliwe życie czy lęk przed śmiercią. Co nie znaczy, że zawsze jest poważnie i patetycznie. Ksiądz Boniecki zapytany: „A co jest warte starania w życiu?”, odpowiada: „Takie pytania się zadaje starcom, tak?”. W tomie znalazły się także rozmowy z Jackiem Bocheńskim, Danielem Passentem, Julią Hartwig czy Zofią Wielowieyską. Dąbrowska stara się namówić ich do szczerych wyznań, ale też do wejścia w rolę życiowych mędrców, na co wywiadowani zazwyczaj nie chcą się zgodzić. Zamiast tego chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami i refleksjami, co daje efekt o wiele ciekawszy. Dzięki temu otrzymujemy książkę pełną fascynujących opowieści – bezpośrednich i pozbawionych patosu. Zbiór wywiadów Dąbrowskiej świetnie pokazuje, że inaczej na tak poważne tematy rozmawiać nie ma sensu. ©

Justyna Dąbrowska „Nie ma się czego bać. Rozmowy z mistrzami”, Agora, Warszawa 2016

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Krytyk literacki, stale współpracuje z Tygodnikiem Powszechnym. Redaktor literacki Conrad Festival, doktorant na Wydziale Polonistyki UJ. Prowadzi podkast literacki „Book’s not dead”.

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]