Reklama

Ładowanie...

Ksiądz menedżer

22.09.2009
Czyta się kilka minut
We Wrocławiu ruszają pod patronatem "Tygodnika Powszechnego" studia z zarządzania parafią.
K

Kiedy wiosną bieżącego roku Narodowy Bank Polski rozpoczął szkolenia księży z zakresu ekonomii i biznesu, przez media przetoczyła się fala rozbieżnych komentarzy; wielu uznało pomysł za ekstrawagancki. NBP przygotował do roli biznesmenów prawie 650 księży.

Inicjatywę podjął Wrocławski Uniwersytet Ekonomiczny, od kilku tygodni trwa nabór na studia podyplomowe dla księży: "Zarządzanie Parafią, Instytucjami Kościelnymi i Organizacjami Pożytku Publicznego". Roczne studium (cena semestru - 2699 zł) obok szkoleń z zakresu zarządzania budżetem parafii i innych instytucji religijnych, polityki podatkowej i kredytowej, sposobu pozyskiwania środków z UE, proponuje zajęcia z psychologii, mediacji i zarządzania konfliktami, podstaw negocjacji, techniki wpływu społecznego, retoryki i erystyki. Uczelnia chce szkolić księży na zasadach "best practices" - wymiany doświadczeń...

2020

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]