Reklama

Krzyż solidarności

Krzyż solidarności

04.09.2007
Czyta się kilka minut
Na moją skrzynkę pocztową dotarł e-mail z prośbą o modlitwę za chrześcijan w Pakistanie. W kilku tamtejszych prowincjach chrześcijanie różnych wyznań otrzymali listy nakazujące natychmiastową konwersję na islam albo opuszczenie miasta w przeciągu miesiąca pod groźbą utraty życia. Co roku około 100 tysięcy chrześcijan na całym świecie traci życie z powodu swojej wiary w Chrystusa. O wiele więcej traci pracę, jest skazanych na więzienie i utratę zdrowia z powodu posiadania Biblii lub oznak religijnych. Ich Kościół całe życie stoi w cieniu Krzyża. Skąd czerpią nadzieję?
S

Słowa Jezusa: "Kto nie nosi swego krzyża, a idzie za mną, ten nie może być moim uczniem", to jedne z najmocniejszych wymagań, jakie postawił Mistrz z Nazaretu. Tutaj nie można zastosować żadnych wybiegów hermeneutycznych, wyrafinowanej egzegezy czy półśrodków. Jezus mówi jasno i dobitnie: uczeń bez krzyża nie może pretendować do bycia uczniem. Ktoś, kto traktuje swoje chrześcijaństwo powierzchownie, nie może iść za Jezusem. Jeśliby nawet dołączył do tłumów podziwiających mądrość i wielkość Mistrza, to jeszcze nie przesądza o właściwym zrozumieniu swojego powołania.

Uproszczone określenia Kościoła jako wspólnoty wierzących mogą irytować. Są to najczęściej puste definicje, zatrzymujące się na uznaniu Ciała Chrystusa za towarzystwo wzajemnej adoracji. Co gorsza, mogą być opacznie zinterpretowane na niekorzyść samego Kościoła. Bo czyż można odmówić wiary...

2890

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]