Reklama

Kreatywność o poranku

Kreatywność o poranku

17.11.2014
Czyta się kilka minut
Comiesięczne spotkania, dyskusja i darmowa kawa. Mija rok, odkąd Kraków dołączył do setki miast, w których organizowane są Creative Mornings.
Creative Mornings w kawiarni Coffee Cargo na krakowskim Zabłociu Fot. Dawid Paleń
M

Mglisty piątkowy poranek. Miejsce: Hubraum, coworkingowe biuro w lo- fcie na Zabłociu. Ze stropu zwisają błyszczące rury i plątanina przewodów; niektóre ze ścian pokrywa stara cegła, pamiętająca czasy mieszczącej się tutaj fabryki kabli. Wysoki, drewniany stół zastawiony jest świeżo zaparzoną kawą, wytrawnymi rogalikami i czekoladowymi muffinami. Przed białym ekranem w równych rzędach ustawiono prawie setkę plastikowych krzeseł. Temat spotkania: „Crossover” (organizatorzy przetłumaczyli to jako „przenikanie, przekraczanie”). Gość: profesor Jerzy Vetulani, neurobiolog.
Przed dziewiątą sala jest już pełna, dla kilkunastu osób zabrakło krzeseł, stoją z tyłu. Słychać brzęk odstawianych kubków po kawie, cichną rozmowy. Profesor Vetulani (w koszuli w wielobarwną kratkę i rozpiętej melanżowej marynarce) prelekcję zaczyna od wyznania, że to wnuk kazał mu przyjść na Creative...

7624

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]